EN BEĞENİLEN İĞNE OYASI MODELLERİ

oya modelleri

Birçok bayanın severek yaptığı iğne oyası modelleri arasında en çok beğenilen örnek denizyıldızı desenli modeldir. Özellikle genç kızlar tarafından çeyizlerine ısrarla istedikleri bir modeldir. Denizyıldızı iğne oyası modeli yapımı oldukça kolaydır. İstediğiniz renkte ve büyüklükte yapabilirsiniz. İğne oyaları her bayanın beğenerek kullandığı el işi göz nuru bir oyadır. İğne oyası yapımı bazen aylarca bazen yıllarca sürebilir. El becerisine bağlı olarak yapımı zaman alabilir. Denizyıldızı modeli ile salon masa örtüsü yazma kenarı havlu kenarı iğne oyası yapabilirsiniz. Özellikle masa örtüsü olarak yapımı biraz uzun süre bilir. Tane olarak yapılan iğne oyası denizyıldızı modelini istediğiniz masa büyüklüğünde yapabilirsiniz. Denizyıldızı iğne oyalarınızı parçalarını sonrasında birleştirebilirsiniz.

İğne oyası modelleri

Hobi Olacak El İşleri


Her bayanın kendine göre el becerisi ve mahareti vardır bazı bayanlar yemeği çok güzel yaparken bazı bayanlarda el işleri becerisinde çok başarılıdır. Bazıları ise her ikisinde çok başarılıdır. Birçok ev hanımının hobiler arasında bulundurdukları el işi örgüleri bulunmaktadır. El işi örgüleri ile kış aylarında kazaklar, atkılar, eldivenler yaparak hem sevdiklerine hem de kendilerine sıcak bir ortam sağlamaktadırlar. Özellikle kış aylarında el yapımı atkılar ve şapkalar çok işe yarayan iki ihtiyaçtır. Birçok bayan kolaylıkla atkı, şapka, eldiven, şal gibi sıcak tutan örgüleri evlerinde kolaylıkla yapabilirler. Daha önce hiç örgü işi yapmamış bir bayan bile kolay örnekler ile istediği kıyafeti basit örgü tarifleri ile yapabilirler.

Değişik Örneklerde Oya Modelleri


El becerisi olan her bayan oya işlemelerini severek ve kolayca yapabilmektedir. Özellikle değişik oya modelleri ile hem evlerine hem de genç kızların çeyizlerine değişik oya modelleri kullanarak herkes tarafından beğeni kazanılmaktadır. Oya modelleri arasında en çok tercih edilen ve özellikle geç bayanların olmasa olmazlarından olan iğne oyası pike takımlarıdır. Yatak odalarında çok farklı ve güzel bir görünüm kazandırın iğne oyaları modellerini isteğinize göre çiçek desenli ya da örgü desenli olarak kullanabilirsiniz. Pike takımının rengine uygun iplerle iğne oyası modellerinizi istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. 

Bir Doktor Hayat – Kişisel Blog Advertorial içeriğidir.
Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :