ANAHTAR KELİME NEDİR

Anahtar Kelime

Günümüzde her türlü işlem artık internet üzerinden yapılmaktadır. Kişi ve kurumlar da firmalarının tanıtımı, ürün ve hizmetlerinin satılması, daha fazla müşteriye ulaşılabilmesi gibi konular için interneti kullanmaktadır. Fakat bu esnada birtakım araçlara ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu araçlardan ilki de SEO hizmetidir. SEO açılımı Search Engine Optimizer yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Bu sayede web sitelerine daha kolay ulaşım sağlanabilecektir. Firma, kişi ve kurumların sitelerinde anahtar kelimeler belirlenmektedir. Bu kelimeler arama motorlarında aratıldığında direkt olarak tanımlanmış olan web sitelerinin çıkmasını sağlamaktadır. Bu sayede firmalar daha üst sıralarda çıkabilmek için daha fazla anahtar kelime optimizasyonu sağlamak durumundadırlar.

Anahtar kelimelerin çok olması ve güncellenmesi, arama motorları tarafından daha üst sıralarda sitenin çıkabilmesini sağlayan önemli unsurlardır. Anahtar kelime nasıl bulunur konusuna gelince, mutlaka uzmanlardan destek almalısınız. Bu sayede sitenizi yükseltebilecek ve güncel tutarak ilk sıralarda çıkmasını sağlayabileceksiniz.

Makaleler İçin Anahtar Kelimenin Önemi


Günümüzde internette yayınlanan makaleler içerisinde birçok anahtar kelime gizlidir. Bu anahtar kelimeleri tıklarken doğrudan o siteye giriş yapabilir veya arama motorlarına yönlendirilebilirsiniz. Bu nedenle makaleler için anahtar kelimeler oldukça büyük önem taşımaktadır. Firmanın kendisini tanıttığı makaleler içerisinde gizli olan anahtar kelimeler sayesinde, bu makaleye ulaşmak oldukça kolay olacak ve siteye ziyaret de kolaylaşacaktır.

SEO uyumlu makalelerde mutlaka yazının özgün olması gerekmektedir. Eğer seo uyumlu bir makale içerisinde çok sayıda anahtar kullanılırsa erişim artmaz. Önemli olan az anahtar kelime fakat etkin anahtar kelimedir. Yazılan yazının kelime sayısının yaklaşık olarak %7’si anahtar kelimeden oluştuğu zaman bu oran oldukça yeterli olacaktır. Anahtar kelime nedir ve örnek vermek gerekirse; firmanıza ait hizmetler hakkında olan kelimeler denilebilmektedir. Bu sayede arayan kişi sitenizi o kelimeler ile bulabilecektir.

Anahtar Kelime Araçları


Makalelerde anahtar kelime araçları farklı şekillerde belirlenmektedir. Arama motorlarına yazıldığında ilk sıralarda çıkan kelimeler öncelikli olarak kullanılmalıdır. Örneğin girilecek olan hizmet alanı halı ise; arama motoruna halı yazdığınızda çok fazla çıktığını göreceksiniz. Bu da sitenizin bulunabilmesi için hiç etkin olmayan bir anahtar kelime olacaktır.

SEO uyumlu anahtar kelimeler kullanabilmek için biraz daha detay verilmelidir. Örneğin İstanbul halı yıkama firmaları denildiğinde faaliyet alanına daha hızlı erişim sağlanmış olacaktır. Bu sayede firma faaliyeti, şirketin çalıştığı alan, şehir gibi tüm bilgiler bu anahtar kelime içerisinde olacak ve daha hızlı ulaşım imkânı bulunacaktır.

Google Adwords


Google’de bulunan tüm müşterilere ulaşabilmek, firmanızı daha çok geliştirip değiştirebilmek istiyorsanız internet reklamcılığı programı olan Google Adwors’tan yardım almanız gerekecektir. Bu program reklamınızın görüntülenmesi gereken yeri seçmektedir. Ayrıca size en uygun bütçeyi de sunar.

Sizler de bu sayede reklamlarınızın etkisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Google Adwors nedir diye merak ediyorsanız bunu kısaca anahtar kelimelerin uygulandığı reklamlar diyebiliriz. Bu sistem sayesinde sitenizin reklamları ilgili olan içerik ekranında görüntülenir. Bu görüntülenen reklama ilgili olan kullanıcılar tıklama yaparak giriş yapar. Bu sayede sitenize giren müşteriler firmanız hakkında bilgi alır.

Örneğin; halı yıkama firmanız varsa, müşteriler halı yıkama firması anahtarı ile arama yaptığında arama motorunda sizin firmanızın reklamını görebilir ve tıklayabilir. Bu sayede sitenizden ihtiyaçlarını gidereceği mal ve hizmetleri satın alabilir. Google Adwors avantajlarından biri de müşteri ile temasınızın kolaylaşmasıdır. Reklamlar bir firmanın her şeyi demektir. Bu nedenle de firmanız ile alakalı bu işlemden yararlanabilir ve sitenizi yükseltebilirsiniz.


Post A Comment
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :