YÜZÜNCÜ YAZIM


Yüzüncü Yazı

Bu aşk yıllar önce başlamıştı. Hiç sıkılmadan, hiç üşenmeden, hep sabırla devam etti. Bu aşk kimi zaman kendini bir sosyal problemin içinde, kimi zaman yaşanmış bir aşk hikâyesinin içinde, kimi zaman hayatın içinde yaşanan lakin kaleme alınmayan bir konun içinde, kimi zaman samimi bir havada geçen arkadaş sohbetinin içinde… Bu aşk yüzlerce belki binlerce tohum oldu. Şimdi bu aşkın tohumlarını toprak ile buluşturma vakti geldi.

Bu aşkın tohumları yıllar sonra toprağın içinde kabuğunu kırıp yer altından sürgün vermeye başladı. Bahar yağmurları ile sulandı. Güneşin en hassas ışıkları ile filizlendi. Bundan sonra da değerli dost ve arkadaşlar ile koca bir çınar olacak. Yıllar sonra o koca çınarın gölgesi hoş sohbetlere güzel muhabbetlere eşlik edeceği umut ve temennisindeyim. Siz değerli gönül dostlarım, blog okurlarım ve blog yazarı değerli arkadaşlarımla 100'üncü blog yazımı paylaşmanın gururlu mutluluğunu yaşıyorum.

Bilginin paylaştıkça güzelleştiğine, güzel paylaşılan bilginin de güzel insanlara faydalı olacağı düşüncesi beni iyiden iyiye blog yazmaya sevk etti. Yaşanmış zamanlar, edinilmiş tecrübeler ve hala bir şeyler öğrenmek için uğraştığım hayatta devamlı surette kaleme aldığım yazılarım  tozlu raflarda yok olup gitmemeliydi. Değerli arkadaşım mühendis Fatih Bey ile bir akşamüstü bir sohbet esnasında  ona blog hakkındaki düşüncelerimden bahsettim. Bu konuda teknik bilgi ve veri akışı konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. Ayrıca eksik ve hatalı olduğum  imla konularında da çoğu zaman desteğini eksik etmedi. Fatih bey'in ilk desteği ile blog işine adım atmış oldum. Kendilerine sizlerin huzurlarınızda  şükranlarımı sunuyorum. Bu arada Fatih bey'in  faydalı birçok konuya değindiği blog sayfasını  ziyaret etmenizi öneririm.
  
Doktor Hayat blog sayfasını oluşturduktan sonra; artık defterlerde olan yazıları bir araya getirip blog'a aktarma işi başlamıştı. İlk zamanlar haftanın 5 günü kaleme aldığım yazıları, iş yoğunluğum nedeniyle pazartesi ve cuma günleri yayınlama kararı aldım. İlk zamanlarda uzak diyarlardan desteğini veren ve hala destek vermeye devam eden blog okurum Doktor İsmail Eren'e teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Zamanla farklı kategorilerde yazmış olduğum yazılara gösterilen ilgi ve yapılan yorumlarla daha mutlu oluyordum. Yazdığım ve paylaştığım yazılardan ayrı bir zevk alıyordum. Zamanla birçok topluluk sayfası ve blogger arkadaş ile tanışma fırsatım oldu. Bunlardan ilki '' Tamamen içten %100 gönülden '' başlığı ile dikkatimi çeken Berika oldu. Sonra Berika'nın topluluk sayfasında paylaşmış olduğu yazıları okurken dikkatimi Berika'nın da yazar olduğu Netten Yazar sayfası dikkatimi çekti. Bende bu sayfada yazar olarak  pazartesi günleri yazılarımı yayınlıyorum. Netten Yazar ailesinin bir üyesi olduğum için ayrıca “Netten Yazar Ailesine  teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu arada çeşitli vesileler ile tanıdığım topluluk sayfalarında bana yer veren, yorumları ile blog sayfama destek olan değerli blogger ve blog okuyucusu arkadaşlarıma da ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Bu arada blog yazarlığı hayatım sürecinde gördüğüm ilkleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Blog sayfama ilk yorumu  yazan Berika'nın Günlüğü   ve blog sayfasına.

- Blog sayfamın ilk takipçisi Fikriye Yılmaz ve blog sayfasına.

- Blogger olarak ilk defa beni '' Mim'leyen'' ve blog sayfama en çok yorum bırakan Tigris Driver ve blog sayfasına.

- Blog sayfamın ilk defa geniş kapsamlı tanıtımını yapan Blogumu Tanıt sayfasına ve Musa Özsarı'ya.

- Blog sayfamdaki yazıları ilk defa sahip olduğu bütün topluluk sayfalarında yayınlayan Duycan Uzun'a.

Çok ama çok teşekkür ediyorum. Bu arada “Google Friend Connect” ile blog sayfamı kayda değer bulup takibe alan değerli okurlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.

Nice yüzüncü yazıları sizlerle paylaşmak temennisiyle...

Sevgi, Saygı ve Hürmetlerimle
Doktor Hayat / Yüzüncü Yazım  (12.06.2015)
Post A Comment
 • Blogger Comment using Blogger
 • Facebook Comment using Facebook
 • Disqus Comment using Disqus

10 yorum :

 1. Bu sevgi dolu blog yolcuğunda nice yüzlerce yazılar yazmanız dileğimle... Bende bu topluluğunu yeni katıldım. Okumak isterseniz. http://engelsizrenkler.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın Adullah Tığ

   Kıymetli yorumunuz ve konuya olan ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

   Sevgi,Saygı ve Hürmetlerimle

   Sil
 2. Nice güzel yazılar yazmak nasip etsin rabbim . Emeğinize sağlık TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın Mustafa Kelleci

   Kıymetli yorumunuz ve konuya olan ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

   Sevgi,Saygı ve Hürmetlerimle

   Sil
 3. 100. yazına ikinci yorumunuz da benden olsun o zaman yayın hayatınızda başarılar örnek aldığım bloggerlerdensiniz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın Serdar Torlak

   Kıymetli yorumunuz ve konuya olan ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Lakin yazımım geçen sene 6 ayda yazılmıştı yeniden revize edip yayına aldığım için 100'üncü geçmiş oldu. yinede ilginiz dolayısıyla teşekkür ediyorum

   Sevgi,Saygı ve Hürmetlerimle

   Sil
 4. Nice nice yüzlere hepbirlikte erişmek dileğiyle :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın Cafe Tigris

   Kıymetli yorumunuz ve konuya olan ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

   Sevgi,saygı ve hürmetlerimle

   Sil
 5. Yazmak, onu layığıyla yaşayabilenler için aşktan başka bir şey değil, değil mi? 100. yazınızın size nice nice 100 yazılar, dostlar ve sevinçler getirmesi dileğiyle... Kutlu olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın Kalemderi

   Kıymetli yorumunuz ve konuya olan ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

   Sevgi,saygı ve hürmetlerimle

   Sil